• V športe na 3. mieste

• Centrum voľného času vydalo hodnotenie úspešnosti jednotlivých škôl okresu Kežmarok v oblasti telesnej výchovy. Aj napriek krátkemu časovému úseku sa stihli uskutočniť niektoré športové disciplíny. Naša škola sa v súťaži družstiev umiestnila na 3. mieste. Našimi medailistami boli stolné tenistky, stolní tenisti a bedmintonistky. V tabuľke sú zarátané len medailové umiestnenia z okresných kôl. Ak by tam boli zarátane aj krajské a slovenské medaily, boli by sme v tabuľke oveľa vyššie. Bola by tam ešte zlatá medaila z krajského kola v stolnom tenise žiačok a druhé miesto z celoslovenského finále v stolnom tenise žiačok. Na záver treba dodať, že športu sa na našej škole veľmi darí a meno našej školy je známe v rámci celého Slovenska.

• Športový deň plný radosti

• Tento deň sa stal pre deti pamätným. Pripravili sme program plný zábavy, hier a zaujímavých aktivít. Prvé kroky detí smerovali na školské ihrisko, kde ich už čakal skákací hrad spojený so šmýkačkou. Ten vzbudil najväčšie šťastie v očiach detičiek. Zažili pravý piknik so svojimi kamarátmi, ktorý bol doplnený o cukrovú vatu. Domov samozrejme neodchádzali bez darčeka, tvár im zdobili rôzne zvieratká, podľa vlastného výberu. Maskot Mickey a Minnie deti rozhýbali a deň sme zakončili detskou diskotékou. Tancovali sme a zabávali sa až do príchodu rodičov.

• Deň detí – Všetky deti sveta

• Deti zbožňujú Deň detí, pretože je to ich deň. V našej materskej škole sme ho oslávili tým najlepším spôsobom. Pre deti sme si pripravili súťaže spojené s dobrodružstvom pri hľadaní pokladu. Tohtoročná téma bola Všetky deti sveta. Spoločne sme navštívili všetky kontinenty a spoznali ich kultúru. Zažili sme veľa radosti, smiechu a prekvapenia. Deti uplatnili svoju šikovnosť pri spájaní častí mapy Slovenska, silu pri behaní s fúrikom, ako aj obratnosť i rýchlosť pri skákaní vo vreci. Najväčší úspech zožalo bojové umenie – karate. Po splnení všetkých disciplín spoločne objavili skrytý poklad, v ktorom si za svoju snahu našli sladkú odmenu a medailu na pamiatku.

• Opäť vicemajsterky Slovenska

• Športový komplex X-BIONIC SPHERE v Šamoríne bol dejiskom celoštátneho kola základných škôl v stolnom tenise družstiev žiačok a žiakov. Po troch rokoch sme zopakovali finálovú účasť a zisk strieborných medailí. A to sme mali na Majstrovstvách Slovenska jedno z najmladších družstiev. Naše dievčatá ako víťazky krajského kola boli nasadené do druhej štvorčlennej skupiny. Žreb nám prisúdil víťazov krajských kôl z Lučenca, Malaciek a Sekul. Všetky tri zápasy sme vyhrali a dostali sme sa na prvé miesto skupiny. Na druhý deň, v ktorom sa hralo o medaily, sme sa v semifinále stretli s výborným družstvom Vrútok, ktoré mali vo svojom tíme hráčky figurujúce na vysokých priečkach slovenského rebríčka. Zabojovali sme, Melánka bodovala naplno, a to nás posunulo do finále, do stretnutia o zlaté medaily.

Vo finále nás čakalo veľmi silné družstvo z Krompách, ktoré malo vo svojom strede Majsterku Slovenska. Aj keď naše dievčatá bojovali, nepodarilo sa im vo finále zvíťaziť. Aj napriek prehre je to opäť vynikajúci úspech našej školy v rámci Slovenska.

Poďakovanie patrí dievčatám, ktoré nás reprezentovali v celoštátnom kole: Melánii Stolarčíkovej, Valentíne Kovalčíkovej, Lenke Kovalčíkovej a Sáre Vranovskej. ​​​​​​​

• Výsledky volieb do rady školy

• V zmysle zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a  v  znení vyhlášky MŠ SR č. 291/2004 Z. z. oznamujeme výsledky volieb, ktoré sa konali dňa 08. 06. 2022.

Na základe výsledkov hlasovania pri opakovanej voľbe sa zástupcami rodičov ZŠ do Rady školy pri Základnej škole s materskou školou Slovenská Ves 313, 059 02 Slovenská Ves stali:

• Vážení rodičia,

riaditeľka ZŠ s MŠ Slovenská Ves Vám oznamuje, že podľa § 25 ods. 12, písm. a) zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve k  02. 07. 2022 uplynie funkčné obdobie orgánu školskej samosprávy – Rady školy pri Základnej škole s materskou školou, Slovenská Ves 313, 059 02 Slovenská Ves.

Voľby za zástupcov rodičov ZŠ do rady školy sa uskutočnia 8. júna 2022 (streda) o 15,00 hod. na združení rodičov v školskej jedálni.

Kandidáta do rady školy za rodičov žiakov základnej školy môže po jeho písomnom súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z oprávnených voličov riaditeľke školy do termínu 8. 6. 2022 do 12,00 hod.

Riaditeľka školy vyzýva rodičov k aktívnej účasti na voľbe členov rady školy.

• MDD v znamení turistiky, histórie a športu

• Medzinárodný deň detí využili deti našej školy za teplého počasia na vychádzky do prírody, ale aj za históriou. V batožine nechýbali lopty, bedmintonové rakety a rôzne spoločenské hry. Do kroku si púšťali hudbu, do ktorej si spievali. Nálada bola skvelá a k tomu prispeli aj sladkosti, ktoré dostali od svojich triednych učiteľov.

• Ideme domov

• Aj v posledný deň sa na našich výletníkov usmievalo slniečko. Škola v prírode sa skončila a našich štvrtákov po raňajkách čakalo balenie a návrat domov. Ešte posledné foto a dovidenia Stará Lesná.

• Škola v prírode v Tatrách

• Škola v prírode po dlhej dobe dostala opäť zelenú, čo umožnilo našim štvrtákom tráviť týždeň v krásnej tatranskej prírode. Svoj týždňový pobyt vypĺňajú prevažne relaxačnými aktivitami, ktoré im pripravujú pani učiteľky a animátori. Venujú sa hlavne športu, zábave a turistike.

Dúfame, že budú mať pekné spomienky.

• Melánka Majsterka Slovenska

• Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise mladšieho žiactva v Bratislave boli veľmi úspešné pre našu žiačku Melániu Stolarčíkovú. V kategórii dvojhra a mix jej chýbal jeden krôčik ku medaile. V štvorhre si to vynahradila, keď spolu s Martinou Hrabajovou zo Žiaru nad Hronom prešli celými Majstrovstvami bez zaváhania. Ako štvrtý nasadený pár nepoznali premožiteľa a získali zlatú medailu. Je to historicky po prvý krát, čo sme získali titul Majstra Slovenska.

• Melánka opäť s medailou

• Po výborných výkonoch sa Melánia Stolarčíková opäť prebojovala na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave až do bojov o medaily. O tom, aké bude mať lesk sa rozhodne zajtra.

Gratulujeme a držíme prsty.

Dnes o 9,30 hod. budete môcť vidieť v priamom prenose na stole č. 2 zápas našej Melanky o postup do finále.

• Prehrali sme až vo finále

• Okresné kolo základných škôl v bedmintone sa odohralo v telocvični ZŠ Huncovce. My sme mali zastúpenie v kategórii dievčat. Prihlásených bolo sedem dievčenských družstiev. Naše dievčatá boli vyžrebované do štvorčlennej skupiny. V prvom zápase sme porazili Vrbov 2 : 0, potom Lendak 2 : 1 a v poslednom zápase skupiny domáce Huncovce 2 : 0. Stali sme sa víťazmi skupiny a v semifinále sme porazili Spišskú Starú Ves hladko 2 : 0.

Vo finále sme veľmi vzdorovali ZŠ Hradná Kežmarok. Po veľmi vyrovnanom boji mali v poslednom sete zápasu viac šťastia Kežmarčanky. Naše dievčatá prehrali a umiestnili sa na veľmi peknom 2. mieste.

Družstvo ZŠ s MŠ Slovenská Ves hralo v zostave Lenka KovalčíkováIvona Stolarčíková, ktorým patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy.

• Opäť na Majstrovstvá Slovenska

• Skvelý úspech dosiahli naše dievčatá na Majstrovstvách Prešovského kraja v stolnom tenise žiačok základných škôl. Opäť postupujeme do slovenského finále, ako víťazi krajského kola. Pred tromi rokmi sme to dotiahli až do finále proti Bratislave.

Víťazstvo v krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo v Spišskej Starej Vsi, bolo jednoznačnou záležitosťou nášho družstva. Vyhrali sme štyri zápasy bez problémov. Postupne sme porazili Vyšný Žipov 3 : 1, Humenné 3 : 1, Starú Ľubovňu 3 : 0 a Poprad 3 : 0. Skvelú formu opäť predviedla Melánia Stolarčíková, ktorá vyhrala všetky svoje zápasy. Výborný výkon podali aj jej spoluhráčky Lenka Kovalčíková a Valentína Kovalčíková, ktoré prehrali len po jednom zápase. Ďakujeme za predvedený výkon a reprezentáciu našej školy.

Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnia v Šamoríne v dňoch 13. a 14. júna. Držíme prsty a veľa úspechov.

• Testovanie T5 - 2022

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že v zmysle § 150 odst. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje

dňa 18.05.2022 riaditeľské voľno žiakom 6.-9. ročníka a ŠT z dôvodu testovania žiakov piateho ročníka T5-2022 a zabezpečenia organizácie testovania.

V tento deň sú všetci žiaci 6.-9. roč. a ŠT odhlásení z obeda.

• Úspešný riešiteľ krajského kola

• Na krajské kolo geografickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo v Prešove 22. apríla 2022, postúpil náš žiak ôsmeho ročníka Štefan Sczurko. Z 34 súťažiacich sa umiestnil na veľmi peknom 10. mieste a stal sa úspešným riešiteľom.

Števkovi blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.